Протягом останніх років у реальному секторі економіки області реалізовано, або знаходяться у стадії реалізації низка вагомих інвестиційних проектів, зокрема:
У сфері розвитку морегосподарського комплексу
Великим іноземним інвестором транснаціональною компанією «Bunge» на території ДП «Миколаївський морський торговельний порт» у червні 2016 року введено в експлуатацію ІІ чергу виробничо-перевантажувального комплексу – олійно-екстракційний завод та олійний термінал. Загальний обсяг інвестицій становив понад 180 млн.дол.США, кількість новостворених робочих місць – 180.
У 2016 році компанією COFCO Agri, яка перебуває у складі державної китайської COFCO Corporation (через ТОВ «Дунайська судноплавно-стивідорна компанія») введено в експлуатацію перевантажувальний термінал на причалах ДП «Миколаївський морський торговельний порт» №1, 2 шляхом перепрофілювання комплексу по перевалці генеральних і навалочних вантажів в комплекс із перевалки зернових і олійних культур та продуктів їх переробки. Комплекс дозволить щорічно обробляти до 2,5 млн.тонн зернових вантажів і продуктів їх переробки. До складу комплексу також увійшли: перевантажувальний вузол автотранспорту та механізований склад зернових та олійних культур.
ТОВ «Евері» введено в дію термінал по перевантажуванню рослинних олій та меляси бурякової. Загальний тоннаж одноразового зберігання складає 93 тис.тонн, з них 28 тис.тонн - зберігання меляси бурякової та 65 тис.тонн - олії рослинної. Цей об'єм зберігання дозволяє перевантажити не менше 300 тис. тонн меляси бурякової та 750 тис. тонн олії рослинної на рік. Комплекс дозволяє одночасно працювати з автомобільним і залізничним транспортом у будь-яких вантажних напрямках (транспорт-судно, транспорт-резервуар, резервуар-транспорт).
ТОВ «Морський спеціалізований порт НІКА-ТЕРА» – це сучасний високомеханізований диверсифікований порт, який є одним з лідерів в регіоні з надання широкого спектру стивідорних послуг з перевалки, зберігання, підготовки та відправки різних вантажів.
В порту побудовано зерновий елеватор силосного типу місткістю 170 тис. тонн. Загальна вартість проекту, з урахуванням нової навантажувальної машини ПМ-5, будівництва лабораторно-візеровочного комплексу, стано-вить близько 48 млн дол. США.
На сьогоднішній день «НІКА-ТЕРА» є єдиним в Україні портовим оператором, який отримав міжнародний сертифікат GMP+. Стандарти GMP+ передбачають набагато жорсткіші стандарти, встановлених українським законодавством.
У 2018 році “МСП НІКА-ТЕРА” продемонстрував стрімкий розвиток, встановивши абсолютний рекорд вантажообігу порту, який досяг більш 5,84 млн т, та забезпечив власний приріст перевалки на рівні 40% і посів другу позицію у ТОП найбільших приватних стивідорних компаній країни.
ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» активно розробляють (газотурбінні двигуни потужністю 5 МВт, 32-35 МВт та 45-60 МВт), які вже частково впроваджуються або заплановані до впровадження найближчим часом в промислове виробництво. Показники ефективності установок знаходяться на рівні кращих світових аналогів.
В серпні 2018 року було проведено запуск нового газотурбінного двигуна потужністю 32 МВт, розробленого на заводі, і який позиціонують як найпередовіший в своєму класі, двигун призначений для компресорних станцій магістральних газопроводів і забезпечує транзит газу.
Підприємство реалізує свою продукцію на ринки Індії, Ірану, Південної та Східної Азії.
ТДВ «Первомайськдизельмаш» продовжує реалізацію інноваційно - інвестиційного проекту “Розробка та організація виробництва газових двигун - генераторних когенераційних установок з використанням альтернативних видів палива”. Когенерація здешевлює і електроенергію. Відсутність постачальника і утримання ЛЕП, роблять енергію дешевше до п'яти разів, когенерація - це новий підхід до енергетичної незалежності. Двигуни компанії забезпечують економію споживання енергоресурсів до 40%.
ТДВ «Первомайськдизельмаш» на біоенергетичному комплексі в м.Глобино (Полтавської обл.) ввело в промислову експлуатацію біогазовий двигун-генератор Дв1ГА-500 виробництва з використанням в якості палива біогаза.
Також, на базі газового двигуна 8ГЧН25/34 створена, з освоєнням виробництва, нова модель когенераційної установки: ДвГА-800, електричною потужністю 800 кВт, тепловою потужністю 0,93 Гкал/год, з використанням в якості палива альтернативних газоподібних його видів, в тому числі походженням із місцевих відновлюваних енергоресурсів. Особливість даної розробки полягає також в підвищені на 20% потужності двигуна за рахунок його форсування по числу обертів колінчастого валу.
23 серпня 2018 р. у м.Кам'янець-Подільський відкрили теплоелектростанцію, яка може працювати як на газі, так і на кількості живої речовини, тобто біомасі. На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт, два резервних газових котли потужністю 12 МВт, а також 3 когенераційні установки загальною потужністю 1,89 Мвт, які вироблені на підприємстві.
В області реалізовано спільний проект по складанню тракторів з Республікою Білорусь на ТОВ «Торговий Дім МТЗ-Беларус-Україна» і ТОВ «Техноторг-Дон». Крім того, відкрито цех зі складання комбайнів "Полісся".
Широко відоме миколаївське підприємство - ТОВ СП «Нібулон» - одне з найбільших вітчизняних виробників і експортерів сільськогосподарської продукції. Підприємство має 22 виробничі підрозділи, розташованих в дев’яти областях України. Вирощує зернові та олійні культури, транспортує, зберігає, допрацьовує сільгосппродукцію, розвиває тваринництво, займається будівництвом флоту. ТОВ «Нібулон» успішно реалізує комплексну інвестиційну програму по відродженню судноплавства річок Дніпро і Південний Буг як транспортних судноплавних артерій України.
Також в рамках співпраці компанії із Європейським інвестиційним банком, продовжується реалізація другого етапу реконструкції та модернізації суднобудівно-судноремонтного заводу "НІБУЛОН" у м.Миколаєві. Так, у травні 2018 року введено в дію:
перевантажувальний термінал для перевалки зернових та олійних культур;
олійноекстракційний завод обсягом зберігання до 250 тис. т;
вантажний причал №2 до 222м;
комплекс з перевалки зернових та олійних культур ємністю на 43 тис.т.
У сфері переробної промисловості та виробництва харчових продуктів