Агропромисловий комплекс

Природно-кліматичні умови і родючі землі Миколаївщини сприяють розвитку аграрного сектора, створюють можливості збору високих врожаїв зернових і технічних культур, обсяги яких достатні для забезпечення внутрішніх потреб і формування експортного потенціалу.

Загальна площа земель сільськогосподарського призначення становить 2 млн.га, в тому числі ріллі - 1,7 млн.га.

Виробництвом сільськогосподарської продукції в області займаються понад 750 підприємств різних форм власності і господарювання, 3,8 тис. фермерських господарств, понад 80,0 тис. одноосібників і майже 150,0 тис. особистих селянських господарств.

Сільгосппідприємства області вирощують зернові (озима пшениця, озимий та ярий ячмінь, кукурудза) і технічні культури (соняшник). У західних і північно-західних районах області 15-25% структури посівних площ займають посіви кукурудзи, а в південно-східних, східних і західних районах посіви соняшнику досягають 40%.

Помірно-континентальний клімат з м'якою зимою і жарким літом сприяє вирощуванню ягід, овочів і фруктів в приморських і деяких східних районах області.

Основними галузями тваринництва області є скотарство, свинарство і птахівництво, розвинене бджільництво, вівчарство і конярство.

Наявність розвиненої власної сировинної бази дозволяє ефективно працювати підприємствам харчової та переробної промисловості.

ТОВ СП «НІБУЛОН» - провідний український сільгоспвиробник, експортер і інвестор. Створена компанією унікальна логістична система зробила Україну відомою в світі як постачальника високоякісного зерна і експерта з логістики. Компанія обробляє 82,5 тис. га земель у 12 областях України. 90% від загального валу виробленої зернової продукції традиційно становить пшениця. «НІБУЛОН» - лідер з експорту зернових, поставляє продукцію у 64 країни світу. Діяльність компанії - яскравий приклад того, що в Україні можна інвестувати, працювати і отримати довіру суспільства.

ТОВ «С-Росток» - відома овочева компанія, основним видом діяльності якої є виробництво, зберігання і реалізація овочевої продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках.

Фермерське господарство «Владам» займається вирощуванням, зберіганням та збутом овочів (капуста, морква, цибуля), виробництвом натуральних соків і консервацією овочів з власної сировини. Під торговою маркою «Владам» реалізуються овочеві соки і мариновані овочі.

ТДВ «Зоря Інгулу» спеціалізується на вирощуванні, зберіганні та переробці фруктів, зернових культур і соняшнику.

ТОВ «Аграрне підприємство «Благодатненський птахопром» - одне з найбільших компаній по птахівництву (вирощування качок, курей та гусей).

ТОВ «Колос 2011» - племінний завод з розведення великої рогатої худоби.

СПК «Агрофірма «Миг-Сервіс-Агро» - високотехнологічний свинокомплекс на 10 тисяч голів.

  • «Інвестиційна карта регіону»