Промисловість, енергетика

Промисловий комплекс області - потужний сектор економіки регіону, до складу якого входять підприємства машинобудування, суднобудування, енергетики, металургії, харчової та легкої промисловості.

 

 

 

Понад 80% обсягу виробництва та реалізації харчової продукції області формують такі підприємства:

ТОВ «Сандора» (Компанія PepsiCo в Україні) - одине з найбільших виробників продуктів та напоїв, здійснює 60% українського експорту соків в країни Балтії, Молдову, Вірменію, Грузію, Азербайджан, Грецію, Італію, Великобританію, Швецію, Словаччину, Китай, Монголію, Ізраїль, Канаду, США. Компанія PepsiCo має заводи з переробки фруктів та овочів, виробництва соків, снеків та газованих напоїв. PepsiCo в Україні є власником 13 торгових марок. Асортиментний ряд вироблених в області продуктів представлений такими найменуваннями: «Сандора», «Садочок», «Pepsi», «Lipton IceTea», «Lay's», «Чудо», «Слов'яночка» та інші.

Фермерське господарство «Органік Сістемс» холдингу «Аграфьюжн» – лідер промислового виробництва томатної пасти в Україні. Підприємство виробляє томатну пасту ТМ «Інагро», яка експортується, зокрема в такі країни як Польща, Близький Схід, Японія, країни Балтії Індія, Малазія, Пакістан, країни ЕС. До складу Agrofusion входять три заводи з виробництва томатної пасти загальною виробничою потужністю близько 750 тис. тонн томатів.

ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв» посідає лідируючі позиції на українському молочному ринку. Асортимент продукції налічує понад 120 позицій, випускається під такими брендами: President, Дольче, Lactel, Фанні та ЛокоМоко. Продукція підприємства експортується у Францію, ОАЕ, Молдову, Грузію, Азербайджан, Вірменію.

ПАТ «Баштанський сирзавод» - сучасне підприємство з виробництва сирів: твердих, плавлених, м'яких, розсольних, вершкового масла та молока. Продуктовий портфель ПАТ «Баштанський сирзавод» представлено понад 80 асортиментними позиціями. Продукція під торговою маркою «СЛАВІЯ» - це своєрідний знак якості та довіри зі сторони споживача.

ВАТ «Первомайський молочно-консервний комбінат» - одне з найбільших підприємств по переробці молока в Україні. Лінійка молочної продукції підприємства представлена молочними консервами, вершковим маслом, твердими та м'якими сирами, користується попитом як на національному, так і на  міжнародному ринках. Підприємство успішно експортує свою продукцію в Грузію, Молдову та Узбекистан.

ПАТ «Коблево» є одним з найбільш оснащених та потужних підприємств України первинного та вторинного виноробства. Підприємство має 2,5 тис. гектарів власних виноградників, а виготовлення продукції ідеально відповідає необхідному технологічному циклу.

Провідні позиції в виноробній галузі також посідає створене наприкінці 2014 року підприємство ТОВ «Миколаївський коньячний завод», який виробляє коньяк під торговою маркою «Коблево» та «Резерв», в перспективі планується випуск більш цінних видів коньяку та бренді.

Підприємствами області виробляється широкий спектр продукції машинобудування – від суден, турбін, двигунів та іншої складної техніки до побутових приладів. Розвиток машинобудування забезпечується завдяки випуску високотехнологічної експорто орієнтованої продукції.

В області стабільно працюють та нарощують обсяги виробництва такі підприємства: ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект», ПАТ «Завод «Екватор», ПАТ «Завод «Фрегат », ТДВ «Первомайськдизельмаш » та інші.

Один з лідерів світового газотурбобудування ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект» займається проектуванням та виготовленням багатопрофільних газотурбінних двигунів, які використовуються як для обладнання кораблів і суден, так і для транспортування природного газу, виробництва електроенергії. Продукція підприємства постачається до Білорусії, Індії, Ірану, Китаю, В'єтнаму, Південної Кореї та інших країн.

Когенераційні установки виробництва ТДВ «Первомайськдизельмаш" не поступаються кращим світовим аналогам. Машинобудівне підприємство вже понад 100 років спеціалізується на виробництві двигунів та дизель-генераторів для суднобудування, а також стаціонарних газопоршневих енергетичних установок (когенераційні установки) потужністю від 315 до 900 кВт.

ПАТ «Завод« Фрегат» - один з найбільших в країні виробників техніки для сільського господарства, харчової та переробної промисловості. Дощувальна техніка «Фрегат» сьогодні користується великим попитом серед агропідприємств інших регіонів України. ПАТ «Завод «Фрегат» має сертифікати СЄ, що підтверджує відповідність вироблених систем дорожніх огороджень європейським стандартам EN 1317-5. Наявність даного сертифіката дозволяє заводу встановлювати свої огорожі на території країн ЄС.

 

Суднобудування області представлено такими підприємствами як ТОВ «Суднобудівний завод «Океан», ДП «Миколаївський суднобудівний завод», ТОВ «Смарт-Меритайм Груп»,  суднобудівний-судноремонтний завод «НІБУЛОН», ТОВ «Чорноморська яхтена верф», ТОВ« Артіль ЛТД » та інші.

Основна продукція цих підприємств - танкери, суховантажі, контейнеровози, рефрижератори, буксири, баржі, яхти та судна на повітряній подушці.

Найбільше в Європі підприємство кольорової металургії ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», потенціал якого становить 1,7 млн. тонн глинозему на рік, посідає лідируючі позиції на ринку сировини для алюмінієвих заводів.

Сучасні ливарні роботи проводяться на ДП НВКГ «Зоря» - «Машпроект» та ТДВ «Первомайськдизельмаш».

У будівельній індустрії відомим на всю Україну є підприємство «Югцемент» філія ПрАТ «Дикергофф цемент Україна» (входить до складу всесвітньо відомої компанії «Dусkerhoff») - найбільший цементний завод на півдні України, проектною потужністю 1,25 млн. тонн цементу на рік. Підприємство зберігає передові позиції в українській промисловості завдяки кваліфікованим кадрам та новітньому обладнанню.

 

Мінерально-сировинні ресурси області представлені значними запасами будівельних матеріалів, що сприяє розвитку будівельної індустрії. Область славиться запасами гранітів з широкою гамою кольорів і високими декоративними якостями, гнейсів, кварцитів і польового шпату, розробляються родовища руди, нікелю і кобальту.

Провідними підприємствами добувної галузі є ПрАТ «Микитівський гранітний кар'єр», ВАТ «Первомайський кар'єр «Граніт», ТОВ «Софія-Граніт», ДП «Санта-Петрівка», ТОВ «Південно-Бузький кар'єр» та ін.

У сфері добувної промисловості планується освоєння Сафонівського родовища урану в Казанківському районі.

 

Пріоритетним  напрямом діяльності підприємств легкої промисловості є задоволення потреб внутрішнього та європейського ринків з виробництва готового одягу, трикотажних виробів, шкіри та виробів з неї, в т.ч. взуття.

Провідними підприємствами галузі є: ТОВ ВТФ «Велам» - виробник матраців і нетканих матеріалів для меблевої промисловості, автомобіле- та вагонобудування, машинобудівного комплексу.

ПрАТ «Санта Україна» та ПП «Вікторія 8» - відомі в Україні та за її межами виробники швейних виробів модного та класичного стилю для жінок.

Вознесенськие підприємства ТОВ «Возко» та ТОВ «В-Центр» - лідери шкіряної галузі України. Продукція цих заводів користується великим попитом в Україні та за кордоном.

АТ «Фірма «Ангела» випускає якісну елегантну та комфортну  жіночу білизну.

 

Енергетика

Загальний обсяг виробництва електроенергії Миколаївської області становить 12% від загального обсягу в Україні.

Південно-Український енергетичний комплекс - єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових ядерних і маневрених гідроакумулюючих потужностей, а також водних ресурсів річки Південний Буг. Він об'єднує Южно-Українську АЕС, Олександрівську ГЕС та Ташлицьку ГАЕС.

Енергетичним комплексом щороку виробляється майже 21,7% електроенергії українських атомних електростанцій. Южно-Українська АЕС виробляє енергію, достатню для забезпечення регіону з 5-ти мільйонним населенням.

Природно-кліматичні умови Миколаївської області сприяють розвитку альтернативних джерел енергії.

300 сонячних днів на рік дає можливість реалізовувати проекти з будівництва об'єктів геліоенергетики у Вознесенському, Березанському та Вітовському районах: ТОВ «Нептун Солар» та ТОВ «Восход Солар» та інш. Частка сонячної енергетики області у загальному обсязі країни становить 11,5%

На цей час вітрову електроенергію генерує ТОВ «Вітряний парк Очаківський» та ТОВ «Вітряний парк Причорноморський». На території Очаківського та Березанського районів триває реалізація проектів з будівництва вітрових електростанцій.

Всього у Миколаївській області зосереджено 17% вітрової енергетики України.

  • «Інвестиційна карта регіону»