Успішні проекти

Протягом останніх років у реальному секторі економіки області реалізовано, або знаходяться у стадії реалізації низка вагомих інвестиційних проектів, зокрема:

У сфері розвитку морегосподарського комплексу

 

Великим іноземним інвестором транснаціональною компанією «Bunge» на території ДП «Миколаївський морський торговельний порт» у червні 2016 року введено в експлуатацію ІІ чергу виробничо-перевантажувального комплексу – олійно-екстракційний завод та олійний термінал. Загальний обсяг інвестицій становив понад 180 млн.дол.США, кількість новостворених робочих місць – 180.

 

У  2016  році  компанією  COFCO  Agri,  яка  перебуває  у складі державної китайської COFCO Corporation (через ТОВ  «Дунайська  судноплавно-стивідорна  компанія») введено в експлуатацію перевантажувальний термінал на причалах ДП «Миколаївський морський  торговельний порт»  №1,  2  шляхом  перепрофілювання  комплексу  по перевалці генеральних і навалочних вантажів в комплекс із  перевалки зернових і  олійних культур  та  продуктів  їх переробки.  Комплекс  дозволить щорічно обробляти до 2,5 млн.тонн зернових вантажів і продуктів їх переробки. До складу  комплексу  також  увійшли:  перевантажувальний вузол автотранспорту та механізований склад зернових та олійних культур.

 

ТОВ  «Евері»  введено  в  дію  термінал  по перевантажуванню  рослинних  олій  та  меляси  бурякової. Загальний  тоннаж  одноразового  зберігання  складає  93 тис.тонн, з них 28 тис.тонн  -  зберігання меляси бурякової та  65  тис.тонн  -  олії  рослинної.  Цей  об'єм  зберігання дозволяє  перевантажити  не  менше  300  тис.  тонн  меляси бурякової  та  750  тис.  тонн олії рослинної на  рік.  Комплекс дозволяє  одночасно  працювати  з  автомобільним  і залізничним  транспортом  у  будь-яких  вантажних напрямках  (транспорт-судно,  транспорт-резервуар, резервуар-транспорт).

 

ТОВ  «Морський  спеціалізований  порт  НІКА-ТЕРА» – це сучасний високомеханізований диверсифікований порт, який є одним з лідерів в регіоні з надання широкого спектру стивідорних послуг з перевалки, зберігання, підготовки та відправки різних вантажів.

В порту побудовано  зерновий  елеватор  силосного типу місткістю 170 тис. тонн. Загальна вартість проекту,  з урахуванням  нової  навантажувальної  машини  ПМ-5, будівництва  лабораторно-візеровочного  комплексу, стано-вить близько 48 млн дол. США.

На сьогоднішній день «НІКА-ТЕРА» є єдиним в Україні портовим оператором, який отримав міжнародний сертифікат GMP+. Стандарти GMP+ передбачають набагато жорсткіші стандарти, встановлених українським законодавством.

У 2018 році “МСП НІКА-ТЕРА” продемонстрував стрімкий розвиток, встановивши абсолютний рекорд вантажообігу порту, який досяг більш 5,84 млн т, та забезпечив власний приріст перевалки на рівні 40% і посів другу позицію у ТОП найбільших приватних стивідорних компаній країни.

 

ДП  НВКГ  «Зоря»-«Машпроект»  активно  розробляють (газотурбінні  двигуни  потужністю  5  МВт,  32-35  МВт  та 45-60  МВт),  які  вже  частково  впроваджуються  або заплановані  до  впровадження  найближчим  часом  в промислове  виробництво.  Показники  ефективності установок знаходяться на рівні кращих світових аналогів.

В серпні 2018 року було проведено запуск нового газотурбінного двигуна потужністю 32 МВт, розробленого на заводі, і який позиціонують як найпередовіший в своєму класі, двигун призначений для компресорних станцій магістральних газопроводів і забезпечує транзит газу.

Підприємство реалізує свою продукцію на  ринки Індії, Ірану, Південної та Східної Азії.

 

ТДВ  «Первомайськдизельмаш»  продовжує  реалізацію інноваційно -  інвестиційного  проекту  “Розробка  та організація  виробництва  газових  двигун -  генераторних когенераційних  установок  з  використанням альтернативних  видів  палива”. Когенерація здешевлює і електроенергію. Відсутність постачальника і утримання ЛЕП, роблять енергію дешевше до п'яти разів, когенерація - це новий підхід до енергетичної незалежності. Двигуни компанії забезпечують  економію  споживання  енергоресурсів  до 40%.

 ТДВ  «Первомайськдизельмаш» на біоенергетичному  комплексі  в  м.Глобино  (Полтавської обл.)  ввело  в  промислову  експлуатацію  біогазовий двигун-генератор  Дв1ГА-500  виробництва  з використанням в якості палива біогаза.

Також, на базі газового двигуна 8ГЧН25/34 створена, з освоєнням виробництва, нова модель когенераційної установки: ДвГА-800, електричною потужністю 800 кВт, тепловою потужністю 0,93 Гкал/год, з використанням в якості палива альтернативних газоподібних його видів, в тому числі походженням із місцевих відновлюваних енергоресурсів. Особливість даної розробки полягає також в підвищені на 20% потужності двигуна за рахунок його форсування по числу обертів колінчастого валу. 

23 серпня 2018 р. у м.Кам'янець-Подільський відкрили теплоелектростанцію, яка може працювати як на газі, так і на кількості живої речовини, тобто біомасі. На станції також встановлено 2 твердопаливних котли загальною потужністю 15 МВт, два резервних газових котли потужністю 12 МВт, а також 3 когенераційні установки загальною потужністю 1,89 Мвт, які вироблені на підприємстві.

В  області  реалізовано  спільний  проект  по  складанню тракторів  з  Республікою  Білорусь  на ТОВ  «Торговий  Дім МТЗ-Беларус-Україна»  і  ТОВ  «Техноторг-Дон».  Крім того, відкрито цех зі складання комбайнів  "Полісся".

 

Широко відоме миколаївське підприємство - ТОВ СП «Нібулон» - одне з найбільших вітчизняних виробників і експортерів сільськогосподарської продукції. Підприємство має 22 виробничі підрозділи, розташованих в дев’яти областях України. Вирощує зернові та олійні культури, транспортує, зберігає, допрацьовує сільгосппродукцію, розвиває тваринництво, займається будівництвом флоту. ТОВ «Нібулон» успішно реалізує комплексну інвестиційну програму по відродженню судноплавства річок Дніпро і Південний Буг як транспортних судноплавних артерій України.

Також в рамках співпраці компанії із Європейським інвестиційним банком, продовжується реалізація другого етапу реконструкції та модернізації суднобудівно-судноремонтного заводу "НІБУЛОН" у м.Миколаєві. Так, у травні 2018 року  введено в дію:

 перевантажувальний термінал для перевалки зернових та олійних культур;

олійноекстракційний завод обсягом зберігання до 250 тис. т;

вантажний причал №2 до 222м;

комплекс з перевалки зернових та олійних культур ємністю на 43 тис.т.

У сфері переробної промисловості та виробництва харчових продуктів