Туризм

Природа нагородила Миколаївщину справжнім багатством, перетворивши її в скарбницю туристичних ресурсів Північного Причорномор'я: піщаними пляжами чорноморських курортів, каньйонами Південного Бугу та його приток, солоними озерами і лікувальними грязями Тилігульського і Бейкушського лиманів, тінистими алеями природних парків.

Особливістю зони відпочинку Коблеве є гармонійне поєднання ласкавого сонця, блакитного моря і довголітнього соснового бору, які цілюще впливають на здоров'я відпочиваючих. На площі понад 4 га працює найбільший аквапарк півдня України, де кожного відвідувача чекає чудовий казковий світ атракціонів.

З пляжів Рибаківки відкривається мальовничий краєвид на легендарний острів Березань. Недалеко від Рибаківки знаходиться грязе-сольове озеро Тузли. Лікування грязями - одне з найперспективніших напрямів розвитку курорту.

У місці, де зливаються Чорне море і Дніпро-Бузький лиман, розташований Очаків - туристичне місто з багатими ресурсами мінеральних вод і лікувальних грязей.

Кінбурнська коса - заповідний півострів з найчистішими піщаними пляжами, хвойними лісами і незайманою природою. Косу часто називають «зеленою» аптекою під відкритим небом. Тут росте близько 600 видів різних трав і квітів, понад 30 з яких занесені в Червону книгу України та інші охоронні списки.

Національний природний парк «Бузький Гард» - одне з семи природних чудес України, найдавніша частина суші, що не поринала в море близько 60 млн. років. Протягом майже 40 км від села Мигії до села Олександрівки річка Південний Буг тече по крутих кам'янистих берегах, створюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожистим руслом, водоспадами і островами. Бузький Гард - справжня гірська країна серед українських степів. Щороку на території парку проводять всеукраїнські та обласні змагання зі скелелазіння, пішохідного та водного туризму.

Ольвія - стародавнє місто-держава, засноване грецькими переселенцями на початку VI століття до н.е. На сьогодні «Ольвія» - національний історико-археологічний заповідник, який щороку приваблює тисячі туристів.

Острів Березань - супутник Ольвії - був важливим пунктом на торговому шляху «із варяг у греки».

З 1901 року у Миколаєві діє зоопарк - один з найстаріших і найкращих зоопарків України і Європи, входить до Світової асоціації зоопарків і акваріумів WAZA. Колекція зоопарку налічує 475 видів тварин. Це понад 6029 примірників, зібраних майже з усіх континентів земної кулі, 253 види занесені до Міжнародної Червоної книги. Зоопарк - улюблене місце відпочинку багатьох миколаївців та туристів з інших міст. За понад 100-річне існування у ньому побувало понад десяти мільйонів гостей.

Відвідавши наш край, отримаєте масу незабутніх вражень від знайомства з історією і культурою області, пройдете цікавими туристичними маршрутами, побачите унікальні об'єкти, поринете в неповторну атмосферу південного привітності!

  • «Інвестиційна карта регіону»